You are currently viewing Baśnie wietnamskie w katalogu biblioteki

Baśnie wietnamskie w katalogu biblioteki

Dzięki współpracy z sołtyską Woli Mrokowskiej panią Anią Pham, do filii w Mrokowie trafiły wietnamskie baśnie dla dzieci.

Na przestrzeni kilkunastu lat Lesznowola z gminy typowo rolniczej przekształciła się w gminę o charakterze mieszkaniowo – usługowym. W czasie gdy liczba mieszkańców dynamicznie rośnie biblioteka musi poszerzać swoją ofertę i wyróżniać się działaniami promocyjnymi.  Gminę Lesznowola zamieszkuje duża grupa migrantów. Miejsce bazaru na Stadionie X-lecia w latach 1990 zajął po części ośrodek handlowy w Wólce Kosowskiej na terenie gminy Lesznowola, który od tej pory silnie się rozwija. Migrancka instytucja ekonomiczna przyciąga przedsiębiorców i pracowników z różnych krajów, w tym w dużej liczbie również z Polski, jednak w Wólce Kosowskiej dominuje społeczność chińska. Drugą liczną grupę stanowią Wietnamczycy. Wpływ na rozwój okolicy oraz relacje ze społecznością lokalną migrantów od lat są przedmiotem badań socjologów. Gminna Biblioteka Publiczna w Lesznowoli pragnie wyjść naprzeciw potrzebom lokalnej społeczności pokazując odmienność tej kultury wietnamskiej i chińskiej, próbując zwiększyć integrację migrantów oraz zaprosić ich do biblioteki i poznania kultury polskiej a polakom przybliżać kulturę azjatycką.