You are currently viewing Czytanie Wzmacnia czyli Noc Bibliotek 2021

Czytanie Wzmacnia czyli Noc Bibliotek 2021

Kolejny raz przyłączamy się do Ogólnopolskiej Akcji Noc Bibliotek!

W piątek wydłużamy godziny otwarcia filii w Mysiadle do godziny 22:00 a każda osoba, która odda tego wieczoru przetrzymaną co najmniej 30 dni książkę dostanie od nas prezent.
Nie zabraknie też atrakcji w postaci Kiermaszu Książek i Gier Planszowych przy blasku świec.
Na tegoroczną Noc Bibliotek zaplanowaliśmy wieczór z herbatką – bo na kawę chyba za późno – zapraszamy!
…nie może Was zabraknąć!
Akcja jest zarejestrowana w oficjalnej bazie: Noc Bibliotek 2021

Noc Bibliotek to także NOCOWANIE W BIBLIOTECE.

Zgłosili się na taką przygodę uczniowie kl. 8 pod opieką nauczyciela pana Wojciecha Wajdy ze szkoły podstawowej w Nowej Iwicznej.

REGULAMIN NOCY BIBLIOTEK 2021

• 1 Postanowienia ogólne
  1. Organizatorem Nocy Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna w Lesznowoli
  2. Organizację Nocy Bibliotek określa niniejszy regulamin (zwany dalej „Regulaminem”),

który wchodzi w życie z dniem jej rozpoczęcia i obowiązuje do czasu jej zakończenia.

1. Noc Bibliotek rozpocznie się 8 października 2021 roku o godzinie 18:00 a zakończy się 9. października o godzinie 8:00.
  2. Miejsce spotkania: Biblioteka w Mysiadle ul. Topolowa 2
  3. Uczestnictwo w Nocy Bibliotek jest bezpłatne.
  4. Spotkanie przeznaczone jest dla młodzieży z kl. 8 szkoły podstawowej.
  5. Maksymalna ilość uczestników to 20 osób.
  6. Zapisy prowadzi nauczyciel Wojciech Wajda.
  7. Regulamin Nocy Bibliotek dostępny jest na stronie internetowej Biblioteki: bp-lesznowola.pl

• 2 Zasady
  1. Warunkiem uczestnictwa osób niepełnoletnich w Nocy Bibliotek jest dostarczenie pisemnej

zgody rodzica/opiekuna prawnego (załącznik nr 1 do Regulaminu).

1. Niepełnoletni uczestniczą w imprezie na odpowiedzialność osób, które sprawują nad nimi

pieczę (rodziców/opiekunów prawnych) pod opieką nauczyciela.

1. Uczestnicy są zobowiązani do odpowiedniego zachowania się, stosowania się do poleceń

bibliotekarzy, zachowywania zasad bezpieczeństwa oraz dbania o mienie Biblioteki.

1. Organizator zapewni uczestnikom napoje gorące – herbata.
  2. Organizator nie odpowiada za rzeczy pozostawione lub zgubione w czasie Nocy Bibliotek.

• 3 Zasady bezpieczeństwa w związku z COVID-19.
  1. Każda z osób uczestniczących w „Nocy bibliotek” jest osobiście odpowiedzialna za przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w celu zmniejszenia zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa przez:

1) rezygnację z uczestnictwa w zajęciach w przypadku pojawienia się symptomów choroby

zakaźnej;

2) częste mycie rąk wodą z mydłem przez minimum 30 sekund, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekowanie ich płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60%) zabezpieczonymi na specjalnych stanowiskach po każdorazowym wejściu do budynku bądź do pomieszczeń

3) przestrzeganie zasad dystansu społecznego (utrzymywanie stosownego odstępu – co najmniej 2 m);

4) ograniczanie kontaktu fizycznego (unikanie uścisków, podawania ręki, etc.);

5) w pomieszczeniach sanitarno-higienicznych umieszczone będą plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk – instrukcje.

• 4 Program
  1. Oprowadzenie po bibliotece, prezentacja zbiorów i katalogów
  2. Gra Escape Room wg scenariusza nauczyciela
  3. Seans na rzutniku
  4. Nocleg w bibliotece
  5. Zakończenie Nocy Bibliotek.

• 5 Zastrzeżenia prawne
  1. Uczestnictwo w Nocy Bibliotek jest równoznaczne z udzieleniem na rzecz Organizatora

nieodpłatnego prawa do wielokrotnego wykorzystania zdjęć z wizerunkiem uczestników,

bez konieczności każdorazowego ich zatwierdzania.

1. W przypadku osób niepełnoletnich każdy rodzic/opiekun prawny udziela pisemnej zgody na nieodpłatne, wielokrotne wykorzystanie zdjęć z wizerunkiem swojego dziecka bez konieczności każdorazowego ich zatwierdzania.
  2. Zgoda obejmuje wykorzystanie, utrwalanie, obróbkę i powielanie wykonanych zdjęć, za pośrednictwem dowolnego medium wyłącznie w celu zgodnym z niekomercyjną działalnością prowadzoną przez Organizatora, przede wszystkim wykorzystanie w opracowaniu materiałów promocyjnych dotyczących Organizatora oraz umieszczenie na stronach Organizatora.

• 6 Postanowienia końcowe
  1. Przystąpienie do udziału w Nocy Bibliotek jest jednoznaczne z akceptacją postanowień niniejszego Regulaminu.
  2. Wszelkich dodatkowych informacji na temat Nocy Bibliotek udzielą opiekunowie wydarzenia: Magdalena Cwetsch oraz Małgorzata Kryczka, pod nr tel. 690 131 091, e-mail: mysiadlo@bp-lesznowola.pl

Z pozdrowieniem – Organizatorzy