Start Konkursy Znawcy Andersena
Znawcy Andersena

Dnia 14 grudnia 2005r. o godz. 11.30 sala konferencyjna Urzędu Gminy w Lesznowoli wyglądała jak jedna z bajek H.Ch. Andersena. Piękna sceneria baśni "Calineczka" oraz obecność "Królowej Śniegu", sprawiły, że zebrane dzieci i goście zaproszeni na finał konkursu o tytuł ZNAWCA BAŚNI ANDERSENA, przeżyli chwile, które oderwały wszystkich zgromadzonych od rzeczywistego świata.

Panowała atmosfera spokoju, wyciszenia a jednocześnie radości, że możemy przeżyć coś bajkowego, niepowtarzalnego.

Konkurs przebiegał w II etapach. Etap I odbył się na terenie wszystkich szkół publicznych   i niepublicznych gminy Lesznowola. W I etapie konkursu udział wzięło 234 dzieci klas II - IV. Do II etapu, który odbył się w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Lesznowola zakwalifikowało się 36 dzieci. Komisja konkursowa składająca się z pracowników gminnych bibliotek publicznych w liczbie 5 osób miała duży problem z wyłonieniem najlepszych.

Prawdziwi ZNAWCY BAŚNI ANDERSENA zostali wybrani w dogrywce,  a są nimi:

Ola Czerwonka z Mysiadła

Bartek Sadowski z Lesznowoli

Natalia Gazda Gazda z Mrokowa

Iza Olesińska z Nowej Iwicznej

Rafał Krawiec z Łaz

Misia Poręba ze szkoły w Jazgarzewszczyźnie.

Zwycięzcy otrzymali wspaniałe statuetki z wizerunkiem Andersena i tytułem

"ZNAWCA BAŚNI ANDERSENA". Jako nagrodę Dyrektora GBP w Lesznowoli , każdy zwycięzca otrzymał przepiękną książkę z baśniami Andersena. Jednocześnie zorganizowaliśmy konkurs plastyczny "Moja ulubiona postać baśni Andersena".

Prace dekorowały salę, w której odbywała się uroczystość. Dzieci wyróżnione w tym konkursie otrzymały książki, oczywiście Baśnie Andersena.

Każde dziecko, które przeszło do II etapu, jako pamiątkę udziału w konkursie zostało obdarowane książeczką z Baśniami Andersena. W uroczystości udział wzięli: Pani Wójt- Maria Jolanta Batycka Wąsik, Pani Sekretarz-Mariola Uczkiewicz-Kampczyk, Pani Skarbnik- Elżbieta Obłuska, Państwo Radni, Dyrektorzy szkół, rodzice i osoby zainteresowane.

Głównym gościem była Pani Przewodnicząca Rady Gminy- Hanna Kosik, która swoją osobą wprowadziła wspaniały klimat czytając głośno "Baśń jego życia" życia Andersena. Na zakończenie wystąpili młodzi artyści z klasy IIa ze szkoły w Łazach pod kierownictwem Pani Beaty Czeladko z teatrzykiem "CALINECZKA".

Gminna Biblioteka Publiczna w Lesznowoli dziękuje wszystkim dyrektorom, nauczycielom i dzieciom szkół terenu gminy za przyjęcie naszego zaproszenia i wzięcie udziału w konkursie.

Z bibliotekarskim pozdrowieniem.

Danuta Bucholc