Start Mistrz Czytelnictwa Mistrz Czytelnictwa 2011-rozstrzygnięty
Mistrz Czytelnictwa 2011-rozstrzygnięty

To już 5 lat! Gminna Biblioteka Publiczna w Lesznowoli po raz piąty ogłosiła wyniki konkursu „Mistrza Czytelnictwa”.

Dnia 22.II.2012 roku odbył się finał  konkursu podsumowujący rok 2011. Spotkanie miało miejsce w bibliotece w Mysiadle przy ul. Topolowej.
Wszystkich gości i laureatów przywitała krótką prezentacją Pani Danuta Bucholc Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, podkreślając jak ważną rolę w obecnych czasach, pełni  dobra książka.  Na uroczystości nie zabrakło Wójt Gminy Lesznowola - Marii Jolanty Batyckiej -Wąsik, która odczytała nazwiska i pogratulowała finalistom konkursu znakomitych wyników oraz wręczyła nagrody, obdarowując wszystkich zebranych miłym, ciepłym słowem.

Nie zabrakło Przyjaciół Biblioteki, na których zawsze biblioteka może liczyć: Pani Elżbiety Obłuskiej Skarbnik Gminy Lesznowola, przedstawicieli Rady Gminy Lesznowola: wiceprzewodniczącego Mariana Dusza oraz radnych Justyny Gawędy, Mirosława Wilusza, Katarzyny Przemyskiej; sołtysa Nowej Iwicznej Wojciecha Zacharjasza oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jolanty Walentyny Sobolewskiej.
GBP w Lesznowoli stara się w sposób szczególny podziękować tym czytelnikom którzy placówki biblioteczne odwiedzają najczęściej i swoją osobą  promują czytelnictwo.  Przedstawiamy listę laureatów konkursu "Mistrz Czytelnictwa 2011", którym serdecznie gratulujemy, jednak pragniemy podkreślić, że w tym roku była zacięta „walka” o lidera czytelnictwa i nie udało się wyłonić najlepszego z najlepszych, dlatego wszyscy laureaci otrzymali równorzędny tytuł Mistrza.
Każda z edycji jest inna i niepowtarzalna, tak jak niepowtarzalni są nasi czytelnicy, a oto Mistrzowie: z Mrokowa: Wioletta Jaworska, Zofia Zarzycka, Ludmila Ścińska; z Łaz: Fryderyk Zimnioch, Agnieszka Dzikiewicz, Dorota Dondalska; z Lesznowoli: Halina Smereczyńska, Elżbieta Łabęda, Marian Granowicz; z Mysiadla: Iwona Zaprawa, Dorota Jurysta, Iwonna Warzec, Alicja Gaweda, Anna Juralewicz. Gratulujemy !

Wieczór autorski dla laureatów konkursu
Szczególnym gościem spotkania była Pani Agnieszka Lis autorka książek i opowiadań m.in. „ Jutro będzie normalnie”, „Samotność we dwoje’, jej opowiadanie „Płomień cedru” zostało nagrodzone i opublikowane w  antologii kobiecych opowiadań erotycznych „Rozkoszne”. Zapoznając się z krótką biografią autorki zaskakująca jest jej wszechstronność : pianistka, dziennikarka, zawodowo bizneswoman. Jak sama przyznała zawsze pisała, na początku do branżowych pism muzycznych, później do szuflady, by w końcu pokazać to, co do tej pory wyszło spod jej pióra.  Podczas spotkania z czytelnikami autorka wskazywała celowość pogłębiania warsztatu literackiego i odpowiadała na wiele pytań, często bardzo osobistych. Dzieliła się swoimi sukcesami i trudnościami jakie napotkała przy publikacji pierwszej książki.
Nagrodą za udział w konkursie „Mistrz Czytelnictwa” były wydane przez wydawnictwo Replika, książki autorstwa Agnieszki Lis, w ten sposób możemy promować i ujawniać talenty mieszkańców gminy Lesznowola. Był to niezapomniany wieczór autorski, który dostarczył czytelnikom wiele wrażeń i pozytywnych emocji.