Start Ibuk - jak korzystać? E-booki w bibliotece
E-booki w bibliotece

DARMOWY DOSTĘP DO E- BOOKÓW W NASZEJ BIBLIOTECE
INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z PLATFORMY IBUK.PL

Masz konto u nas w bibliotece? A komputer z dostępem do Internetu siebie w domu?

Jeśli na oba pytania odpowiedź brzmi TAK, zapraszamy Cię do bezpłatnego skorzystania z  platformy ibuk.pl, na której znajdziesz ponad 400 różnych publikacji (głównie naukowych i popularnonaukowych) w wersji elektronicznej.
Jak to zrobić? Oto prosta instrukcja:

1. Zgłoś się do naszej biblioteki i poproś bibliotekarza o specjalny login i hasło, umożliwiające zalogowanie się w systemie ibuk.pl
2. Po powrocie do domu uruchom przeglądarkę (najlepiej najnowszą wersję Google Chrome lub Safari) i wpisz adres platformy IBUK www.libra.ibuk.pl  ( KLIKNIJ TUTAJ ) lub skorzystaj z odsyłacza na naszej stronie w prawym pasku menu.
3. Na ekranie pojawi się komunikat:
Witaj, nie rozpoznano sieci Twojej instytucji. Aby skorzystać z zasobów Platformy Ibuk Libra połącz się z siecią Twojej instytucji lub zaloguj do konta myIBUK.
4. Wybierz opcję „zaloguj/zarejestruj się”, a następnie:

• kliknij „zarejestruj się”

• wpisz swój adres email, wymyśl swoje hasło i zapamiętaj je (musi się składać przynajmniej z 6 znaków), przeczytaj i zaakceptuj regulamin (to bardzo ważne, żeby go rzeczywiście przeczytać –wtedy się dowiesz, na jakich zasadach udostępniane są na platformie elektroniczne wersje książek)

• kliknij „zarejestruj się”...

• ...i już masz konto w myIBUK!

(Potwierdzenie pomyślnej rejestracji konta dostaniesz na podany przez Ciebie adres email.)
5. Po utworzeniu konta pojawi Ci się następujący komunikat:Zaznacz drugi punkt i użyj loginu i hasła, które dostałeś/dostałaś od bibliotekarza. Loginem jest szereg znaków (liter i cyfr) przed „:”, natomiast hasło to szereg znaków po „:”.

6. Teraz powinno pokazać się pole, w którym portal informuje Cię, że masz zdalny dostęp do biblioteki Konsorcjum Mazowieckich Bibliotek Publicznych (nasza biblioteka jest jednym z członków konsorcjum). Teraz możesz przeglądać ponad 400 e-książek, podzielonych na dziedziny. Wbudowana w platformę wyszukiwarka pomoże znaleźć Ci autora, czy tytuł, które Cię interesują. Miłego czytania!

UWAGA!

Dostęp do zasobów Mazowieckiego Konsorcjum Bibliotek Publicznych jest także możliwy na miejscu, w bibliotece, na naszych komputerach lub przenośnych urządzeniach mobilnych, korzystających z naszej sieci Wi-Fi.

Osoby, które są zainteresowane korzystaniem z platformy w ten sposób, powinny zgłosić swoją chęć bibliotekarzowi,  który pomoże w zalogowaniu się na IBUK.PL
W razie jakichkolwiek uwag, czy problemów, prosimy o kontakt na adres email biblioteki.

Wszelkie próby nielegalnego pobrania przez użytkownika treści publikacji będą przez platformę odnotowane, a sam użytkownik zostanie pozbawiony prawa do dalszego korzystania z jej zasobów.

Opracowała: D. Kruszewska, Starszy bibliotekarz GBP w Raszynie

 
Joomla templates, wordpress hosting.