Start Mistrz Czytelnictwa K jak Kultura. 13.02.2014-Relacja z podsumowania Mistrza Czytelnictwa 2013. Spotkanie z Teresą Lipowską i Joanną Wojdalską

Jako Gminna Biblioteka Publiczna raz do roku wybieramy spośród wszystkich naszych czytelników, tych którzy wykazują się największą aktywnością, nagradzając ich zaszczytnym tytułem Mistrza Czytelnictwa. W tym roku ten ważny dla nas plebiscyt zbiegł się z drugą równie istotną uroczystością. Rok 2014 mija pod hasłem „650 lat w służbie książki”. Dlaczego?

To właśnie 650 lat temu Król Kazimierz Wielki ustanowił akt fundacyjny Studium Generale, który współczesne środowisko ludzi książki uznaje za początek swoich dzisiejszych zawodów. Dwie tak istotne dla naszej pracy uroczystości, świętowaliśmy wspólnie z naszymi czytelnikami w czwartkowy wieczór (13.02), w Centrum Integracji Społecznej przy ul. Lipowej 28 w Magdalence. W organizacji tego pięknego, klimatycznego i ku naszemu zdziwieniu niezwykle tłumnego spotkania, pomogła nam Pani Sołtys wraz z członkami Rady Sołeckiej Magdalenka.  Naszą uroczystość rozpoczęliśmy od wyróżnienia Mistrzów Czytelnictwa. Biblioteka w Magdalence oraz filie w Łazach, Mrokowie i Mysiadle wytypowały swoich laureatów.  Wśród nich znaleźli się kolejno państwo:  Marta Brzezińska, Mirosław Ciach, Halina Domańska, Alicja Gawęda, Dorota Jurzysta, Maria Lidia Kryńska, Magdalena Lechnio, Urszula Maliszewska, Alicja Skowrońska Marczuk, Alicja Staniaszek, Aneta Szondermajer, Halina Tomasik-Tichończuk, Jadwiga Trzewik i Iwonna Warzec. Tegoroczni Mistrzowie Czytelnictwa zostali nagrodzeni legendą o Magdalence pt. „Czego najstarsi mieszkańcy nie pamiętają”, autorstwa naszej czytelniczki, pani Joanny Wojdalskiej. Nasze spotkanie uświetniła obecność fenomenalnej aktorki i jednocześnie niezwykłej osoby, pani Teresy Lipowskiej, która przeczytała fragmenty magdaleńskiej legendy i odpowiedziała na wiele ciekawych pytań ze strony naszych czytelników. Żywa dyskusja z naszym honorowym gościem oraz autorką legendy, nie tylko umiliła resztę wieczoru, ale też  udowodniła nam, że biblioteka to nie tylko regały z książkami, ale przede wszystkim aktywni czytelnicy, bez których nasza działalność nie miałaby sensu.

GALERIA ZDJĘĆ ZE SPOTKANIA- KLIKNIJ TUTAJ
!