Start Darczyńcy biblioteki Szlachetna Paczka- DOŁĄCZ!
Szlachetna Paczka- DOŁĄCZ!

Darczyńcom "Szlachetnej Paczki" bardzo gorąco dziękujemy za udział i pomoc w zebraniu potrzebnych artykułów. Pamiętajmy o innych, "dobro dane innym, wraca do nas podwójnie".

FOTORELACJA ZE SPOTKANIA Z RODZINĄ- KLIKNIJ TUTAJ!

Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Cieszymy się, że uczestniczyłeś w radości obdarowanej rodziny podczas dostarczenia paczki.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem SWI-022-054978), chciał przekazać kilka słów od siebie

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Bardzo miło będziemy wspominać te wspólnie spędzone chwile, gdy mała Małgosia z wielkim zaangażowaniem rozrywała papier na kolejnych pudłach z radością odkrywając co jest w środku. Jak wiecie cieszyło ją naprawdę wszystko od ślicznej lalki, przez zieloną pluszową żabkę, książeczki, ubranka aż po pastę i szczoteczkę do zębów. Starsza Justynka ukrywała przez większość czasu swoje emocje i dopiero po wyjściu gości rozpromieniona zabrała się do uruchomienia pamiętnika na szyfr Violetty, o którym tak marzyła. Piotrek ucieszył się jak wiecie z komiksów i akcesoriów do rysowania ale zaskoczyło go, że otrzymał pieniądze na wymarzone buty, na które już od dawna zbierał oszczędzając każdą otrzymaną złotówkę. Mała Zosia jeszcze nie wiele mogła zrozumieć ale na pewno czuła radość swojej mamy ze wszystkich prezentów, których nie jestem w stanie wymienić ponieważ było ich naprawdę dużo - artykuły spożywcze (również te uwzględniające szczególne potrzeby Piotrka), kosmetyczno-chemiczne, ubrania dla wszystkich członków rodziny, buty .... Pani Kinga jeszcze długo po wyjściu Darczyńców i wolontariuszki odkrywała i przeglądała otrzymane prezenty. Powiedziała, że cieszy się na przykład ze śpiworka dla małej Zosi ponieważ dzięki niemu dziecko w nocy się nie odkrywa i nie marznie. Piotrek już od dawna prosił mamę o nową kołdrę i poduszkę a otrzymane komplety sprawiły wiele radości przy czym komplety pościeli nie tylko sprawiają radość ale także ułatwią pani Kindze prace domowe ponieważ w okresie zimowym rzeczy trudno schną na dworze a w maleńkim mieszkanku nie ma na to miejsca. Pani Kinga właściwie zawsze myśli tylko o innych, szczególnie o wszystkich potrzebach dzieci dlatego była wręcz skrępowana i zaskoczona, że ktoś pomyślał o niej i podarował jej torebkę. Pan Hubert uwielbia czytać i cieszył się bardzo z książek

Co chce Państwu przekazać wolontariusz

Z całego serca jeszcze raz pragnę podziękować pani Danucie Bucholc dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lesznowoli oraz wszystkim pracownikom i osobom zaangażowanym w organizowanie upominków za włączenie się do projektu Szlachetnej Paczki i przygotowanie prezentu dla Rodziny. Paczka odpowiadała na wszystkie potrzeby Rodziny i ukazywała wielkie serce, hojność i wrażliwość Darczyńców szczególnie na potrzeby dzieci. Paczka nie tylko zaskakiwała wielkością ale również zawartością (rzeczy były nowe lub bardzo dobrej jakości) i estetycznym, świątecznym opakowaniem. Bardzo dziękuję za odpowiedzialne podejście do udzielenia pomocy rodzinie i obdarowania jej prezentami, które sprawiły im radość i dały poczucie, że są dla kogoś naprawdę ważni. Pragnę również podziękować pani Magdalenie Barańskiej za współpracę dzięki której zaangażowaniu i profesjonalnemu podejściu do zadania udało się wszystko zrealizować. Bardzo się cieszę, że pani Dyrektor Danuta Bucholc razem z paniami: Jolantą Jabłońską i Magdaleną Barańską zdecydowały się na osobistą wizytę u rodziny mimo dnia wolnego od pracy i dużej odległości od miejsca zamieszkania. Ta szczególna wizyta była bezcennym przeżyciem i pozostanie w naszych sercach (zarówno rodziny jak i wolontariuszki) na długo.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina

Chcemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że mogliśmy otrzymać paczkę. Nie ma wśród podarków ani jednej rzeczy, która byłaby niepotrzebna, za mała, za duża lub nieładna. Wszystko naprawdę się przyda i za wszystko chcemy podziękować. Życzymy również wszystkim osobom zaangażowanym w kompletowanie paczki wesołych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, wielu sukcesów i zadowolenia w życiu osobistym oraz szczęśliwego Nowego Roku wierząc, że dobro wyświadczone innym powróci do tych osób z podwójna siłą. Nasza rodzina była zaskoczona, że Pani Dyrektor Danucie Bucholc i pani Magdalenie Barańskiej- koordynatorce całego przedsięwzięcia udało się zaangażować i zainteresować akcją tak dużą liczbę osób, które zechciały pomóc i sprawić nam radość.Jesteśmy pozytywnie zmotywowani dobrym sercem darczyńców ich wrażliwą postawą, którą wykazali kompletując paczkę, która składała się tylko z nowych rzeczy lub takich, które były bardzo dobrej jakości.