Start Spotkania autorskie Realcja ze spotkania z Robertem Moskwą
Realcja ze spotkania z Robertem Moskwą

W ostatnim dniu października odbyło się spotkanie ze znanym aktorem panem Robertem Moskwą. Miejscem spotkania, już tradycyjnie, było Centrum Integracji Społecznej w Magdalence.  Mieliśmy okazję poznać niezwykłego człowieka, oddanego swojej pasji, którą jest nie tylko aktorstwo, ale także sztuki walki.

Pan Robert jest licencjonowanym międzynarodowym instruktorem sztuk walki oraz posiadaczem czarnego pasa Federacji Karate Shotokan i Fudokan. Nasz gość zapoznał zebranych z psychologią zagrożenia i podkreślił najważniejszy aspekt tego spotkania, czyli jak zadbać o swoje bezpieczeństwo i nie dopuścić do sytuacji zagrożenia. Nie był to jedynie wykład. Robert Moskwa starał się pokazać w praktyce, jak należy zachować się w momencie zagrożenia i czego należy się wystrzegać. Dzięki włączeniu słuchaczy w aktywne działania podczas spotkania, w pełni przekazał bardzo przydatną wiedzę na temat bezpieczeństwa i sprawił, że spotkanie miało swą dynamikę i było niezwykle interesujące. Najważniejsze, że wszyscy obecni uchwycili istotę przesłania pana Roberta. Ważna jest rozwaga w działaniu i ostrożność, a nie brawura, czy popisywanie się swoją sprawnością. Była to lekcja bezpieczeństwa dla kobiet, ale nie tylko one wyniosły bardzo dużo z tego spotkania. Nasz gość nie tylko przedstawił nam strategie działania w sytuacjach zagrożenia, ale także odkrył przed nami niezwykłe cechy dziedziny, jaką się zajmuje już od wielu lat. Pokazał, jak bogata jest kultura Dalekiego Wschodu i jak fascynujące mogą być jej aspekty. W jak wielkim stopniu mogą być częścią życia człowieka, który je przyjmuje i stosuje w życiu codziennym. Dzięki temu, wszyscy mogli poczuć niezwykłą atmosferę tego wieczoru. Wszystko to, w czym uczestniczyli zebrani było autentyczne i niezwykle interesujące. Nie bez znaczenia jest fakt, że  Robert Moskwa nawiązuje niezwykły kontakt z publicznością, a wszyscy zebrani słuchają go z uwagą. I to właśnie jest tajemnica człowieka, który wierzy we własne możliwości, jest oddany swoim pasjom oraz umie swoim zapałem i energią zarażać innych. Dzięki temu, to spotkanie na długo zostanie w pamięci uczestników.

FOTORELACJA ZE SPOTKANIA- KLIKNIJ TUTAJ !

Dorota Kalinowska
Biblioteka w Mysiadle