Start Spotkania autorskie Relacja ze spotkania z Laurą Izabelą Jurga- Moje pory roku
Relacja ze spotkania z Laurą Izabelą Jurga- Moje pory roku

W jesienny, poniedziałkowy wieczór 24 listopada, odbyło się bardzo pouczające i inspirujące spotkanie autorskie z Laurą Izabelą Jurga, autorką książki „Moje pory roku”. Spotkanie poprowadził znany nam politolog prof. Wawrzyniec Konarski, przedstawił autorkę i zaprezentował jej autobiograficzną książkę, ukazującą codzienną walkę bohaterki z chorobą, jaką naznaczył ją los.

Laura urodziła się z czterokończynowym niedowładem na skutek dziecięcego porażenia mózgowego. Od pierwszych dni życia była poddawana intensywnej rehabilitacji, z której będzie korzystała już zawsze. Dzisiaj bohaterka Moich pór roku jest bardziej samodzielna od wielu swoich pełnosprawnych rówieśników, którzy łatwiej radzą sobie z pokonaniem schodów niż z innymi problemami. W opowieści o swoim życiu Laura pokazuje nam, że warto walczyć o siebie i swoje marzenia- fragment z książki.

 

Laura Jurga opisuje swoim doskonałym piórem kolejne etapy pokonywania ludzkich słabości, na jakie skazała ją wrodzona choroba. Publikacja została podzielona na osiem rozdziałów, odpowiadających nazwom pór roku. Na końcu książki zamieszczono także epilog i suplement o codzienności osób niepełnosprawnych w naszym kraju.

"Moje pory roku" nie jest szokującą historią niepełnosprawnej osoby, której los stawiał na drodze same przeszkody, bowiem nieoceniona pomoc rodziny i przyjaciół pozwoliła autorce prowadzić w miarę normalny tryb życia. Trzeba jednak pamiętać, że to głównie dzięki sile własnej woli Laura Jurga może dzisiaj powiedzieć, że czerpie z życia pełnymi garściami.
„Zdaję sobie sprawę, że każdy ma własną drogę. Ja moją odnalazłam w Bogu.”
Autorka w bezpośredni i szczery sposób opowiada historię swojego życia ale każdy, kto przeczyta tę książkę znajdzie w tych opowieściach odrobinę siebie. Swoją prozą narratorka podnosi czytelnika na duchu, zaraża dobrym humorem, dodaje wiary we własne siły. Autorka potrafi dostrzec dobro w innych ludziach, a z każdej porażki wyciąga pozytywne wnioski na przyszłość, jak podkreśla, jej życie nie jest pasmem samym sukcesów i małych zwycięstw nad własnymi słabościami. Wielkie nieszczęścia i porażające tragedie nie ominęły także jej i jej bliskich, a sama bohaterka wielokrotnie musiała radzić sobie z bólem fizycznym i psychicznym.

Książka, która niewątpliwie uczy pokory.
FOTORELACJA ZE SPOTKANIA- KLIKNIJ TUTAJ !

 
Joomla templates, wordpress hosting.