Dni Gminy Lesznowola 2015

Gminna Biblioteka Publiczna była jednym z organizatorów Święta Gminy Lesznowola. To jedno z najważniejszych wydarzeń w ciągu roku, które przygotowuje dla swoich mieszkańców   Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola we współpracy m. in. z instytucjami kultury. W tym roku wielkie święto gminy odbyło się 13 czerwca na zielonym terenie przed urzędem. Na scenie mogliśmy podziwiać takie gwiazdy jak słynny Pan Tik Tak i Fasolki, związany z radiową Trójką zespół One i gwiazdę wieczoru energetyzujące połączenie rocka, popu i góralskiego folku czyli Zakopower.

Wśród stoisk z rękodziełem, atrakcji dla dzieci i namiotów organizatorów, znajdował się również lesznowolski ogród książki, który przygotowała dla mieszkańców i gości biblioteka. W naszym ogrodzie można było nie tylko nabyć atrakcyjne pozycje książkowe  za jedyną złotówkę i odpocząć wśród kwiatów na pięknej drewnianej huśtawce. W ogrodzie książki można było porozmawiać z panem Marianem Kurczukiem – autorem książek o gminie Lesznowola i powiecie piaseczyńskim, zrobić sobie zdjęcie z bajkową wróżką, która chętnie wyczarowywała słodkie upominki dla dzieci i spotkać herb gminy Lesznowola w… żywej postaci!  Panna z kłosem  i kaduceuszem oraz zielony smok chętnie pozowali do zdjęć i zabawiali najmłodszych.

Lesznowolski ogród książki stworzony przez bibliotekę okazał się świetnym miejscem odpoczynku po harcach w strefie zabaw i spokojną oazą dla tych, którzy chcieli uciec od zgiełku. Cieszymy się, że biblioteka kolejny raz mogła włączyć się w tę wspaniałą inicjatywę i dosłownie – wyjść do swoich czytelników.

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ TUTAJ