Dołącz do bibliotecznej szlachetnej paczki

Kim jest rodzina której chcemy pomóc i co jest najbardziej potrzebne...

Opis rodziny

Pani Joanna (23 l.) samotnie wychowuje dwójkę dzieci - córkę Emilkę (4 l.) oraz syna Bartka (3 l.). Pani Joanna z samotnością zmaga się nie od dziś. W wieku 18 lat zostawili ją rodzice, a niespełna dwa lata temu ojciec dzieci. Brak wsparcia i pomocy w opiece nad dziećmi powoduje, że samotna matka nie może znaleźć pracy, którą mogłaby pogodzić z opieką nad dziećmi. Dla Pani Joanny dzieci są wszystkim. Bardzo je kocha, mimo ciężkich chwil, dzieci dają jej dużo radości i siły do walki z przeciwnościami losu. Mimo trudności Pani Joanna nie poddaje się - dla poszerzenia swoich umiejętności skończyła kurs kosmetyczny, dzięki któremu trochę dorabia.

W obecnej sytuacji żywność trwała pomoże w zaspokojeniu codziennych potrzeb. Emilka i Bartek marzą o piętrowym łóżku. Pani Joanna powiedziała, że z chętnie przyjmie używane, ponieważ dzieci nie mają swoich łóżek i śpią z mamą w jednym. Ciepła odzież pomoże rodzinie przetrwać ciężki okres, jakim jest zima.

Potrzeby rodziny

I ŻYWNOŚĆ TRWAŁA:

Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach, płatki czekoladowe do mleka (np. mlekołaki, nesquick) , mleko w kartonie UHT 3,2% , słodycze

II ŚRODKI CZYSTOŚCI I ARTYKUŁY HIGIENICZNE

Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, Pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów, szampon dla dzieci (nieszczypiący w oczy), chusteczki nawilżane.

III ODZIEŻ I OBUWIE

ODZIEŻ

1. Pani Joanna : rozmiar 38/ szczupła/ spodnie jeans, kurtka krótka /M/
  2. Emilka: r. 110/ szczupła/ spodnie kolory tęczy - motywy z krainy Lodu ,czapka ,szalik, rękawiczki, rajstopy, zimowe kozaczki roz. 25.
  3. Bartek : r. 104 /szczuły/ rajstopy, czapka, szalik, rękawiczki, kurtka, spodnie dresowe, śniegowce roz.25.

V WYPOSAŻENIE MIESZKANIA:

Ręczniki, pościel komplet 160X200; pościel 2 komplety dla Emilki i Bartka na wymiar materaców w łóżku piętrowym (marzenie dzieci - motywy z bajek Disneya Emilka: Kraina Lodu, Bartek: z Bajki Auta (Macqueen) lub samoloty)
VI BRAKUJĄCE SPRZĘTY GOSPODARSTWA DOMOWEGO: Łóżko piętrowe - cała trójka ma tylko jedno wspólne łóżko.

VIII SZCZEGÓLNE UPOMINKI: Joanna – kosmetyki, Emilka - lalki Anna i Elza z Krainy Lodu, Bartek - wyścigówka sterowana.

zależy nam na sprawieniu dzieciom wymarzonego łóżka piętrowego. Może koś z państwa lub  wśród rodziny, znajomych ma możliwość ofiarowania łóżka – prosimy o informację.

Bardzo gorąco zachecamy DO udziału w akcji ,,Szlachetna paczka”.