Start Mistrz Czytelnictwa Podsumowanie konkursu na Mistrza Czytelnictwa roku 2015
Podsumowanie konkursu na Mistrza Czytelnictwa roku 2015

Kolejne setki przeczytanych książek za nami i kolejny konkurs Mistrza Czytelnictwa został rozstrzygnięty! 14 stycznia 2016 roku w Centrum Integracji Społecznej w Magdalence, już po raz dziewiąty wybraliśmy najbardziej aktywnych czytelników biblioteki, dla których spędzanie czasu z książką, to niewątpliwie istotna sfera życia.

 

W 2015 roku we wszystkich bibliotekach na terenie naszej gminy zarejestrowano 4316 użytkowników. Spośród wszystkich osób korzystających z naszych placówek, udało nam się wyłonić czternaścioro finalistów. Biblioteka w Lesznowoli nagrodziła panią Renatę Dziekańską, panią Halinę Domańską oraz panią Lidię Sawicką. Filia w Łazach przyznała tytuły pani Dorocie Dondalskiej, pani Urszuli Pieniążkiewicz oraz panu Fryderykowi Zimniochowi. Filia w Mrokowie nagrodziła panią Agnieszkę Grądzką, panią Bożenę Ignasiewicz oraz panią Elżbietę Zborowską. Filia w Mysiadle, która cieszy się największą liczbą zarejestrowanych czytelników, wyłoniła aż pięć finalistek: panią Dorotę Jurzystę, panią Lidię Kryńską, panią Teresę Nowak, panią Henrykę Ośkę oraz panią Iwonnę Warzec.

Po uroczystym powitaniu zgromadzonych gości, laureatów konkursu, przedstawicieli władz samorządowych gminy oraz licznego grona przyjaciół biblioteki, przyszła pora na prawdziwą ucztę dla ducha. Tegoroczna uroczystość nie kręciła się bowiem jedynie wokół książki. W związku z tak wyjątkową okazją, pozwoliliśmy sobie zaprosić równie wyjątkowych gości.

Kim były główne gwiazdy czwartkowego wieczoru? Swoją obecnością zaszczyciła nas gitarzystka jazzowa Krzysia Górniak, która w duecie z muzykiem Maciejem Miecznikowskim wykonała utwory z płyty „Tribute to Nat King Cole”. Krążek jest owocem współpracy obojga artystów i zawiera oryginalne aranżacje kultowych przebojów jednej z największych gwiazd sceny jazzowej -  Nata King Cole’a.

Pomiędzy kolejnymi utworami, które prezentował muzyczny duet, swoją twórczość przedstawiła nam Krystyna Górniak – wielokrotnie nagradzana poetka, malarka, fotografik i działaczka społeczna. Poezje pochodzące m. in. z tomów „Wierszy zebranych” artystki, zagwarantowały nam klimatyczny wieczór w ciepłej, rodzinnej atmosferze.

Uczta dla ucha, uczta dla duszy, a co z ucztą dla oka? Części artystycznej mieliśmy przyjemność wysłuchać w otoczeniu wystawy malarstwa pani Marii Mieczykowskiej-Dziurdź, mieszkanki Magdalenki.  Pani Maria zaczęła swoją przygodę z malarstwem w 2013 roku, zaś dzięki ciężkiej pracy pod okiem profesjonalistów w stosunkowo niedługim czasie, udało jej się osiągnąć poziom, któremu już z pewnością daleko do amatorskiego. Piękne portrety i pejzaże autorstwa pani Marii Mieczykowskiej-Dziurdź nadal można podziwiać w świetlicy, w Centrum Integracji Społecznej w Magdalence.

- „Podobno Polacy mało czytają, ale z całą pewnością te statystyki nie zostały wyciągnięte na podstawie czytelnictwa mieszkańców naszej gminy” – powiedziała na koniec spotkania pani przewodnicząca rady gminy Bożenna Korlak. Nie da się ukryć, że to niepodważalny fakt. Jako bibliotekarze jesteśmy szczęśliwi, że każdego dnia nasze placówki odwiedzają nie tylko stali czytelnicy, ale z każdym poznajemy nowe twarze, nowych mieszkańców, którzy być może za rok zasilą grono Mistrzów Czytelnictwa w kolejnej 10, jubileuszowej edycji.

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ TUTAJ

 
Joomla templates, wordpress hosting.