Start Mistrz Czytelnictwa Podsumowanie Mistrza Czytelnictwa 8.02.2017
Podsumowanie Mistrza Czytelnictwa 8.02.2017

„ Co może być bardziej cennego od codziennych spotkań z mądrymi książkami” Lew Tołstoj

8 lutego 2017 roku, odbyło się kolejne, coroczne spotkanie w związku z uhonorowaniem naszych Mistrzów Czytelnictwa. Jest to bardzo ważna uroczystość dla naszej biblioteki. Należy wspomnieć, że wyłania się Mistrzów Czytelnictwa spośród wszystkich czytelników biblioteki w Magdalence, jak i z pozostałych filii.  W tym roku spotkaliśmy się w bibliotece w Mrokowie, która od niedawna ma nową siedzibę przy Al. Krakowskiej, aby dodatkowo świętować jubileusz 65-lecia tej biblioteki.

Spotkanie zaszczycili znamienici goście, przedstawiciele władz gminy Lesznowola, którzy są także wielkimi przyjaciółmi naszych bibliotek i chętnie angażują się we wszelkie inicjatywy podejmowane przez te instytucje. W czasie tego spotkania, miała miejsce projekcja niezwykle interesującego filmu, przygotowanego specjalnie z myślą o jubileuszu biblioteki w Mrokowie, opowiadającego długą historię tej biblioteki słowami ludzi bezpośrednio zaangażowanych w jej istnienie. Sięgnięto do najdalszej historii biblioteki, pokazując zarazem, jak wiele zwykli mieszkańcy wykazali starań i poświęcenia, aby ta biblioteka istniała, a jej zbiory nie zaginęły w zawierusze wojennej. Dowiedzieliśmy się m.in. o niezwykłym fakcie ukrywania zbiorów biblioteki w czasie wojny przez jednego z mieszkańców. Jak bardzo znanym w naszym regionie jest fakt, że sami mieszkańcy chronią dobro regionu i dbają o jego kulturę, niejednokrotnie poświęcając swój czas, aby zachować to, co najcenniejsze, najistotniejsze! Ten wieczór uświetniło także spotkanie z panią Mariolą Pryzwan, która barwnie i z wielką pasją opowiadała o Irenie Jarockiej - wielkiej gwieździe polskiej piosenki, którą możemy bliżej poznać na kartach jej nowej książki pt.” Wymyśliłam Cię”. Irena Jarocka we wspomnieniach”. To niezwykłe spotkanie przeniosło nas w lata 70 i 80, kiedy Irena Jarocka święciła swoje tryumfy na listach przebojów. Losy tej wybitnej artystki stanowiłyby wspaniałą podstawę   do napisania niezwykle zajmującej powieści, która zapewne porwałaby niejednego czytelnika. Ukoronowaniem wieczoru była degustacja wspaniałego tortu w kształcie otwartej księgi, który został specjalnie przygotowany na tę okazję i stanowił zwieńczenie miłego spotkania. Pozostaje nam jedynie zaprosić naszych czytelników i wszystkich mieszkańców na kolejną uroczystość, związaną z wręczeniem nagród Mistrza Czytelnictwa, oraz do odwiedzania naszych bibliotek.

GALERIA ZDJĘĆ ZE SPOTKANIA- KLIKNIJ TUTAJ!

Dorota Kalinowska

Biblioteka w Mysiadle