Start Spotkania autorskie Tydzień Bibliotek w Łazach
Tydzień Bibliotek w Łazach

Z okazji tygodnia bibliotek – 9 maja biblioteka w Łazach, gościła Panią Felicję Konarską, wieloletnią nauczycielkę, filolog rosyjską, autorkę książek. Urodzona na Wołyniu w Wojskowej Osadzie Ostrowskiej koło Beresteczka, w 1940 roku wywieziona z rodzicami rodzeństwem w głąb Tajgi Związku Sowieckiego.
Po śmierci ojca w 1942 roku, przebywała w rosyjskich i polskich domach dziecka.

Wywózkę, pobyt na zesłaniu i powrót do Ojczyzny Pani Felicja opisała w swojej książce pt. Liście na wietrze.Z kolei naukę, młodość,  pracę i życie w Polsce Ludowej przedstawiła w książce pt. Kolory szarości.

Kolejna książka pt. Wołyń –  moja tęsknota…i inne miniaturki, to luźne wspomnienia, miniaturki zachowane w pamięci jak: tęsknota za króciutkim dzieciństwem na Wołyniu, nurtujące myśli związane z zesłaniem, śmiercią ojca i wojenną tułaczką.

Na spotkaniu została zaprezentowana najnowsza książka Pani Felicji Konarskiej
pt. Opowieści z czterech kręgów, w której autorka podejmuje próbę ocalenia od zapomnienia rodów Taisów i Konarskich, wyrwanych z kresów wschodnich. Fragmenty książki czytała aktorka młodego pokolenia Pani  Katarzyna Hołtra. Pomiędzy kolejnymi fragmentami tekstu wywiązywała się dyskusja i liczne pytania, na które autorka  w ciekawy sposób udzielała odpowiedzi. W podziękowaniu za  sympatyczne spotkanie  Przewodnicząca Rady Gminy - Pani Bożenna Korlak wręczyła Pani Felicji piękne kwiaty. Osoby, które nabyły książkę miały możliwość uzyskania dedykacji autorki.

GALERIA ZDJĘĆ- KLIKNIJ TUTAJ!