Start Lekcje biblioteczne
Lekcje biblioteczne
E jak Edukacja. Najmłodsi czytelnicy poznają bibliotekę

W lutym odbyło się kilka spotkań z dziećmi, które przybyły do biblioteki w celu zapoznania się z jej wizerunkiem. Jako pierwsi bibliotekę odwiedziły dzieci ze szkoły podstawowej w Łazach. Głównym zadaniem jakie stało przed dziećmi było podanie różnic miedzy biblioteką szkolną, a biblioteką publiczną, co też bez problemów zrobiły. Następnie biblioteka po raz pierwszy gościła dzieci z przedszkola Calineczka oraz w kolejnym tygodniu dzieci z przedszkola Bzyczek.

Więcej…
 
E jak Edukacja. Lekcje biblioteczne w filii w Mrokowie

Książka J. Yerkes stała się inspiracją do zorganizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego konkursu „ Małe ważne książki”, do którego włączyła się  także Biblioteka w Mrokowie. 10 i 11 lutego przeprowadzono zajęcia z grupą dzieci pięcioletnich z oddziałów  0A i 0B Szkoły Podstawowej w Mrokowie.

Więcej…
 
A jak Animacja. Przedzkolaki z "fantazją"


Za oknami kolorowa jesień, a w bibliotece w Łazach zaczarowany świat bajek, który powstał przy pomocy dzieci z przedszkola Fantazja. W pierwszych dniach listopada odbyły się trzy spotkania z przedszkolakami.  W programie spotkania było wysłuchanie bajki, prezentacja z zagadkami na które dzieci bez problemu dawały prawidłowe odpowiedzi. Następnie maluchy wykonały kolorowe rysunki, które można obejrzeć na wystawie
w bibliotece. Ostatni punkt spotkania na który wszystkie dzieci czekają z niecierpliwością
to możliwość samodzielnego wyszukania książki i przejrzenia jej. Na koniec przedszkolaki
z pomocą swych pań Przedszkolanek wybrały kilka książek, które wypożyczyły
do przedszkola. Główny cel spotkania to zainteresowanie dzieci czytaniem, rozbudzenie wyobraźni, a także wspólna praca nad ilustracjami ulubionych bohaterów. Biblioteka
w Łazach jest niezmiernie usatysfakcjonowana, że dzieci z przedszkola Fantazja systematycznie w niej goszczą.

 


 
Światowy Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką... 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

Więcej…
 
Andersen w bibliotece w Łazach

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który ma miejsce 2 kwietnia w dniu urodzin H.CH.Andersena, odbyło się spotkanie  w bibliotece w Łazach z grupą czterolatków z Przedszkola Fantazja.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia123456następnaostatnia»

Strona 3 z 6

Joomla templates, wordpress hosting.