You are currently viewing Spotkanie Autorskie z Alkiem Rogozińskim w Mysiadle

Spotkanie Autorskie z Alkiem Rogozińskim w Mysiadle

W czwartek 24.03 w progach filii GBP w Mysiadle gościliśmy dziennikarza, redaktora i pisarza króla polskich lekkich kryminałów Alka Rogozińskiego.

Podczas dwugodzinnej rozmowy prowadząca spotkanie – Magdalena Łyszcz – poruszyła m.in. temat zapowiedzi ekranizacji książki „Skradziony klejnot”. Dowiedzieliśmy się, że autor wydał 23 książki w 7  lat, a zaczął pisać po 40-stce.
Rozważaliśmy czy polskie kryminały mogą konkurować z amerykańskimi. Usłyszeliśmy wiele wspaniałych anegdot dotyczących pracy w mediach, z której pisarz czerpał pomysły. Ale też z codzienności bo jak się okazało, autor potrafi „ukraść” rozmowy i sytuacje do swoich dzieł w każdej chwili .
Każdy miał możliwość otrzymać autograf i zamienić kilka słów z autorem. To było jedno z najbardziej inspirujących spotkań w naszej bibliotece. Jesteśmy ogromnie wdzięczni pisarzowi Alek Rogoziński za przyjęcie zaproszenia od dyrektor GBP w Lesznowoli pani Magdaleny Barańskiej i mamy nadzieję, że za jakiś czas spotkamy się ponownie.
Wszystkie tytuły autora możecie wypożyczyć w naszych bibliotekach. Zapraszamy!