You are currently viewing Zapraszamy na wystawę pt. „Żadnej Przemocy!”

Zapraszamy na wystawę pt. „Żadnej Przemocy!”

W 1978 roku Astrid Lindgren otrzymała Pokojową Nagrodę Księgarzy Niemieckich. Podczas ceremonii wręczenia nagrody wygłosiła płomienną mowę przeciwko przemocy, zwłaszcza wobec dzieci. Wyraziła głęboką tęsknotę ludzi za pokojem na świecie oraz wskazała na mechanizmy powstawania przemocy, którym każdy z nas może przeciwdziałać.

Stworzona przez Instytut Szwedzki wystawa „Żadnej przemocy!” składa się z plansz i banerów z cytatami z tego właśnie przemówienia. Niezwykle ważny i wciąż aktualny przekaz Lindgren podkreślają sugestywne akwarelowe ilustracje Stiny Wirsén. Mamy nadzieję, że wystawa przyczyni się do pełniejszego zrozumienia, dlaczego przemoc nie jest dobrą metodą wychowawczą.

Wystawa nawiązuje do publikacji „Żadnej przemocy!” Wydawnictwa Zakamarki, będącego współorganizatorem wystawy.

Spotkanie ma na celu także przypomnienie twórczości Astrid Lindgren w związku z przypadającą na 28 stycznia 21. rocznicą jej śmierci. Ważne jest dla nas promowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz promowanie wśród dzieci i ich rodzin zdrowego trybu życia, aktywnego spędzania wolnego czasu oraz czerpania radości z życia bez używek. Współorganizator: GKRPA

Podczas wernisażu usłyszymy wykład Anny Czuby właścicielki Inspiratorni Rodzica i Wychowawcy. W tym czasie dzieci mogą wziąć udział w warsztatach, które odbędą się w bibliotece (gry planszowe, plastyka).

ADRESACI: rodzice, pedagodzy szkolni, nauczyciele

Wystawę można obejrzeć w CIS (parter Siedziby GBP w Magdalence, ul. Lipowa 28). Prezentowana będzie do 10.02 2023 r.

Wiele książek Wydawnictwa Zakamarki dostępnych jest w naszej Bibliotece: serie o Lassem i Mai, Piaskowym Wilku, Mamie Mu czy Albercie Albertsonie – zapraszamy do wypożyczania.