You are currently viewing BLISKO Koncert Cichosza w Bibliotece

BLISKO Koncert Cichosza w Bibliotece

Wystąpili lokalni artyści – Ojciec i Syn oraz skrzypaczka i wokalistka Sylwia Biernat.
Wykonawcy zaprezentowali zarówno te bardziej, jak i mniej znane utwory z repertuaru 𝙂𝙧𝙯𝙚𝙜𝙤𝙧𝙯𝙖 𝙏𝙪𝙧𝙣𝙖𝙪𝙖, a także własne, autorskie kompozycje z kręgu piosenki poetyckiej.
Czy wiecie, że Grzegorz Turnau zagrał kiedyś piosenkę z Igorem Herbutem dla osób w kryzysie bezdomności: https://m.youtube.com/watch?v=k_IUk8SY8S8
My też połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Zgodnie z pomysłem Agaty Kacprzak Kołakowskiej, która zgłosiła pomysł na ten koncert do naszego konkursu inicjatyw oddolnych podczas wydarzenia odbyła się także zbiórka materiałów higienicznych. Agata jest liderką Grupy Wolontariuszy z Gminy Lesznowola, którzy działają pod nazwą Po prostu pomagamy . Zbieraliśmy dla osób w kryzysie bezdomności: dezodoranty męskie, maszynki do golenia, żele pod prysznic, kawę, konserwy, batony itp. Środki można w tygodniu donosić do biblioteki.
Dziękujemy za wspaniałą frekwencję oraz atmosferę, to był wspaniały, liryczny wieczór !!!
_______________________
Inicjatywa oddolna została zrealizowana w ramach projektu (2023-2024) dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Kierunek interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność