You are currently viewing Dożynki w klimacie Nocy i Dni – relacja

Dożynki w klimacie Nocy i Dni – relacja

4 września przyjęliśmy zaproszenie na gminne dożynki organizowane przez Sołtys i Radę Sołecką Podolszyna.

Impreza w najmniejszym sołectwie co roku gromadzi najwięcej odbiorców! Nasi bibliotekarze także dorzucili swoje cegiełki by uatrakcyjnić program dnia. Tym bardziej, że temat imprezy był bardzo LITERAKI! Organizatorzy zainspirowani twórczością Marii Dąbrowskiej i znaną ekranizacją jej flagowej powieści, postanowili zorganizować zabawę dożynkową w klimacie Nocy i dni.  Po symbolicznym przekazaniu chleba przez starostów dożynkowych Wójt Gminy Lesznowola i okolicznościowych przemówieniach, odegrano romantyczną scenę nad stawem, zatańczono walca, zaś aktorki z Teatru Telimena przeczytały fragment powieści.