- To wydarzenie minęło.
Wystawa fotografii Sylwii Korzybskiej i wieczór autorski z Małgorzatą Gołotą
18 października @ 19:00 - 21:00
Serdecznie zapraszamy na wydarzenie mające na celu naświetlenie problemu depresji wśród dzieci i młodzieży.
Podczas wernisażu o swoich pracach opowie mieszkanka Lesznowoli Sylwia Korzybska, gościem specjalnym będzie Małgorzata Gołota, której twórczość zainspirowała fotografkę do wyboru tematyki.
„Niemy krzyk” to opowieść o wyzwaniach współczesnego rodzicielstwa i dzieciństwa.
W dobie Internetu i ciągłego pędu nasze dzieci mogą zostać przytłoczone przez morze oczekiwań i presji. Wystawa ilustruje trudności, jakie mogą napotkać dzieci jeśli zbyt mocno zagłębią się w cyfrowym świecie oraz jak bardzo otoczenie potrafi je przytłoczyć. Pokazuje, jak trudno jest dziś być rodzicem, który zachowa czujność i balans pomiędzy zapewnieniem naszym dzieciom najlepszego rozwoju i szczęśliwego dzieciństwa.
„Niemy krzyk” to opowieść o chorobie, która dotyka coraz młodsze dzieci.
Depresja to choroba. Choroba, jak rak, jak cukrzyca, czy miażdżyca. To choroba, której nie trzeba się wstydzić, ale trzeba ją leczyć, jak każdą inną chorobę. Nie wystarczy poklepanie po ramieniu i powiedzenie: „Nie bądź smutny”, tak jak nie powiemy nikomu na oddziale onkologicznym: „A może byś spróbował nie mieć raka?”.
Jest to tez historia choroby systemu. Psychiatria dziecięca jest w bardzo złym stanie. Brakuje oddziałów, łóżek i specjalistów.
Temat jest złożony i trudny, dlatego chciałabym, żebyśmy zaczęli o nim więcej rozmawiać. Depresja może dotknąć każdego, niezależnie od wieku. Dlatego tak ważna jest obserwacja, refleksja i empatia. Dlatego tak ważna jest świadomość, że choroba nie musi być efektem błędu rodziców.
„Niemy krzyk” to 42 zdjęcia, które wizualnie są inspirowane ekranizacjami powieści Stephena Kinga. Sesja odbyła się w Dzień Dziecka, 1 czerwca 2023, w opuszczonym zakładzie karnym w Łęczycy, który niegdyś nazywany był polskim Shawshank.
𝙒𝙮𝙨𝙩𝙖𝙬𝙚̨ 𝙢𝙤𝙯̇𝙣𝙖 𝙤𝙗𝙚𝙟𝙧𝙯𝙚𝙘́ 𝙤𝙙 𝟭𝟴 𝙥𝙖𝙯́𝙙𝙯𝙞𝙚𝙧𝙣𝙞𝙠𝙖 𝙙𝙤 𝟭𝟱𝙡𝙞𝙨𝙩𝙤𝙥𝙖𝙙𝙖 𝟮𝟬𝟮𝟰. Z racji na odbywające się w sali CIS zajęcia prosimy o kontakt z pracownikami GOK w Magdalence w celu umówienia wizyty.
Wstęp wolny.