You are currently viewing Seans „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” w Magdalence

Seans „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” w Magdalence

Zdążyliśmy już przyzwyczaić naszych czytelników, że oprócz wypożyczalni ich biblioteka oferuje wiele aktywności skupionych wokół literatury i książki. W 2022 r. biblioteka wykupiła tzw. Parasol Licencyjny® MPLC, który pozwala urozmaicić ofertę kulturalną biblioteki o pokazy filmowe.
Rozpoczęliśmy w marcu od seansu „Tolkiena” z 2019 r., w kwietniu zaproponowaliśmy kultowy film sprzed lat pt. „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” (1989 r.).
W poniedziałek 11  kwietnia zaprosiliśmy naszych czytelników na seans i dyskusję – KSIĄŻKA CZY FILM? Nietypowo książka Nancy Klainbaum powstała na podstawie filmu a nie na odwrót. Zarówno książki, jak i filmy mają szereg zalet, więc pokusiliśmy się o krótkie porównanie i dyskusję.
Dziękujemy za ciekawy wieczór!