You are currently viewing Spotkanie Autorskie z Wojciechem Rogacinem o Zełenskim

Spotkanie Autorskie z Wojciechem Rogacinem o Zełenskim

Gminna Biblioteka Publiczna w Lesznowoli zaprasza do udziału w spotkaniu autorskim w ramach DKK w Magdalence. Tym razem Naszym gościem będzie Wojciech Rogacin, ceniony dziennikarz i korespondent wojenny.
Książka „Zełenski” jest pełną biografią prezydenta Ukrainy od jego urodzenia do pierwszych miesięcy wojny i poprzez wszystkie etapy jego życia, relacje rodzinne, szkołę, uczelnię, karierę artystyczną i polityczną pokazuje, jak kształtował się ten człowiek, który dziś jest bohaterem Ukrainy i świata.
🇺🇦 Wojciech Rogacin jest dziennikarzem od 30 lat, obecnie redaktorem naczelnym “Polski Metropolii Warszawskiej” (Polska Times). Wcześniej był m.in. dziennikarzem działów zagranicznych Gazety Wyborczej i Newsweeka, korespondentem z wojny w Iraku i innych miejsc na świecie.
🇺🇦 Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki z autografem autora.
Spotkanie poprowadzi prof. dr hab. Wawrzyniec Konarski
– profesor uczelniany, 𝙧𝙚𝙠𝙩𝙤𝙧 𝘼𝙠𝙖𝙙𝙚𝙢𝙞𝙞 𝙁𝙞𝙣𝙖𝙣𝙨𝙤́𝙬 𝙞 𝘽𝙞𝙯𝙣𝙚𝙨𝙪 𝙑𝙞𝙨𝙩𝙪𝙡𝙖, politolog, wykładowca, komentator polityczny w mediach polskich oraz w obu Amerykach i Azji; badacz zagadnień etnokulturowych i polityczno-ustrojowych w systemach demokratycznych i autorytarnych oraz wybranej problematyki w ramach najnowszej historii politycznej, a także etnopolityki, w tym nacjonalizmów i regionalizmów na tle nowożytnej perspektywy historycznej. Uczestnik ponad 200 konferencji, seminariów i paneli w Polsce i blisko 20 krajach na trzech kontynentach, członek stowarzyszeń naukowych, krajowych i zagranicznych. Autor ponad 220 publikacji w takich obszarach, jak politologia, kulturoznawstwo, medioznawstwo i stosunki międzynarodowe (opublikowanych po polsku, angielsku, chorwacku, fińsku, japońsku, niemiecku, rosyjsku, słowacku i ukraińsku);
…a także – czego być może nie wiecie – mieszkaniec gminy Lesznowola i członek DKK w Magdalence 🟢❗
Serdecznie zapraszamy!

__________________________________________________
Spotkanie sfinansowane ze środków Instytutu Książki w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Magdalence

RELACJA:

Rozmowę z dziennikarzem poprowadził prof. Wawrzyniec Konarski.

🇺🇦 Po wybuchu wojny na Ukrainie pojawiło się zapotrzebowanie na biografię ukraińskiego prezydenta – ludzie chcieli dowiedzieć się więcej o liderze, który swoją postawą wzruszył Zachód. Autor opowiadał o tym, że chciał stworzyć książkę, którą czyta się jak powieść. Uczestnicy, którzy przeczytali już lekturę – potwierdzili, że czyta się ją bardzo dobrze!
Jedna z członkiń naszego Dyskusyjny Klub Książki w Lesznowoli pochodzi z Ukrainy. Natalia przyznała, że w książce zobaczyła Załenskiego oczami obcokrajowców – „to obraz, który jest i powinien być przekazem dla świata, że mamy prawdziwego lidera” i podziękowała za to. Ona jak i wielu jej rodaków ma do prezydenta wiele uwag jednak uważa, że książki tego typu pomagają, ponieważ „nie wynosi się brudów ze swojego domu”. To co mógłby poprawić w swoich działaniach Zełenski nie jest tak ważne jak ogólne przesłanie i postawa, którą w odróżnieniu do jego poprzedników zaprezentował.
Prowadzący jako doświadczony politolog poddał pod dyskusję kilka teorii dotyczących wojny na Ukrainie, jej genezy oraz możliwych scenariuszy jej dalszych losów.
To było bardzo udane spotkanie, które zgromadziło pokaźne grono słuchaczy zainteresowanych tematem 🧐 Dziękujemy wszystkim za obecność!