You are currently viewing „Nadchodzi Pippi”, teatr TAK w Magdalence

„Nadchodzi Pippi”, teatr TAK w Magdalence

O, nadchodzę i to jak! Uroczyście melduję, iż nie kto inny, tylko ja – Pipilotta Wiktualia Firanella Złotomonetta Pończoszanka, sprytna, rezolutna dziewczynka mieszkam sama w willi Śmiesznotce. Jakie miała przygody mieli okazję się przekonać nasi młodzi czytelnicy 28 stycznia.
Spotkanie miało na celu przypomnienie twórczości Astrid Lindgren w związku z przypadającą na 28 stycznia 2⃣0⃣ rocznicą jej śmierci.
W 1978 roku Astrid Lindgren otrzymała Pokojową Nagrodę Księgarzy Niemieckich. Podczas ceremonii wręczenia nagrody wygłosiła płomienną mowę przeciwko przemocy, zwłaszcza wobec dzieci. Wyraziła głęboką tęsknotę ludzi za pokojem na świecie oraz wskazała na mechanizmy powstawania przemocy, którym każdy z nas może przeciwdziałać.
Podczas spektaklu zaprosiliśmy rodziców na kawę ze specjalistką, która poleciła rodzicom literaturę z półek biblioteki związaną z wychowywaniem dzieci. Pani Anna Czuba z Akademii Rodzica opowiedziała nam jakie książki warto czytać gdy mamy kryzysy i pytania.