You are currently viewing Szkolimy się! Wyjazd studyjny do Przasnysza

Szkolimy się! Wyjazd studyjny do Przasnysza

Pracownicy biblioteki 20 kwietnia 2023 roku wzięli udział w wyjazdowym szkoleniu pt. „Planowanie i realizacja działań dostępnych w bibliotece”.

Szkolenie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu. Wyjazd zorganizowali pracownicy Biblioteki Publicznej w Piasecznie dla bibliotekarzu z powiatu piaseczyńskiego w ramach projekt pn. “Kultura bez barier” . Projekt realizowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Osi priorytetowej IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, w ramach Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

Przywitała Nas p. Małgorzata Sobiesiak, dyrektorka biblioteki, która opowiadała o wyzwaniach biblioteki zarządzanej przez osobę z niepełnosprawnością, o działaniach dostępnych, o zarządzaniu biblioteką, o planowaniu i realizacji działań dostępnych z perspektywy osoby poruszającej się na wózku.
📸 Po obiedzie udaliśmy się na zwiedzanie Przasnysza z przewodnikiem, gdzie dowiedzieliśmy się że są dokumenty na to, że sam Napoleon Bonaparte nocował kiedyś w tym mieście.
📖✒️ Na koniec wzięliśmy udział w spotkaniu autorskim z Sylwią Błach, osobą niepełnosprawną, autorką powieści grozy i horrorów:) https://sylwiablach.pl/ Sylwia Błach – strona autorska