You are currently viewing Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

Lektur膮 12. ods艂ony akcji 饾棥饾棶饾椏饾椉饾棻饾椉饾槃饾棽 饾棖饾槆饾槅饾榿饾棶饾椈饾椂饾棽 by艂o „饾棥饾棶饾棻 饾棥饾椂饾棽饾椇饾椈饾棽饾椇” Elizy Orzeszkowej.

W sobot臋 9.09 mieli艣my okazj臋 w gminie Lesznowola podobnie jak w ponad 5 000 innych miejsc w Polsce i poza granicami naszego kraju wsp贸lnie czyta膰 „Nad Niemnem”.
Niezapomniane interpretacje wybranych fragment贸w zaprezentowali samorz膮dowcy, lokalna spo艂eczno艣膰 i Teatr Telimena. Dodatkow膮 atrakcj膮 by艂 wyst臋p Zespo艂u MROKOWIACY z Gminny O艣rodek Kultury w Lesznowoli z kt贸rym wsp贸lnie od艣piewali艣my pie艣ni biesiadne i nieformalny hymn Gminy Lesznowola.
Za przygotowanie wst臋pu dzi臋kujemy W贸jt Gminy Lesznowola Marii Jolancie Batyckiej W膮sik. Pragniemy tak偶e podzi臋kowa膰, za obecno艣膰 Przewodnicz膮cej Rady Gminy Bo偶ennie Korlak, Wice W贸jtowi Miros艂awowi Wiluszowi, radnym gminy Lesznowola: Anicie Kochanowskiej Cydzik, Magdalenie 艁yszcz, Ma艂gorzacie Bobrowskiej, Marcie Maciejak, Bart艂omiejowi Soszy艅skiemu, 艁ukaszowi Grochala, dyrektorowi GOK w Lesznowoli Piotrowi Kulczyckiemu, Prezesowi Zwi膮zku Pracodawc贸w w Gminie Lesznowola Jackowi Arendarskiemu, so艂tys Magdalenki Teresie Piotrowskiej, so艂tys Lesznowoli Hannie Liwi艅skiej, cz艂onkom klubu Klub Senior+ w Magdalence, cz艂onkom Dyskusyjny Klub Ksi膮偶ki w Lesznowoli, wicedyrektor zer贸wki w ZSP w Lesznowoli Agacie Kacprzak Ko艂akowskiej, pozosta艂ym naszym czytelnikom oraz wolontariuszom.
Bez waszej obecno艣ci i zaanga偶owania Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w Gminie Lesznowola nie by艂oby mo偶liwe.
A za rok KORDIAN Juliusza S艂owackiego 馃摉
Fot. Izabela Reg贸lska/ @dahlia